29.09.2017

Polscy studenci geofizyki z AGH po raz kolejny najlepsi na świecie!

AGH University of Science and Technology Geophysical Society – studencki oddział amerykańskiego stowarzyszenia geofizyków SEG (Society of Exploration Geophysicists) działający przy Kole Naukowym Geofizyków GEOFON na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, po raz kolejny zdobył I miejsce w konkursie na najlepsze koło naukowe na świecie! Wyniki ogłoszono 27 września br. podczas corocznej konferencji SEG, która w tym roku odbywa się w Houston (Texas, USA).

Zbigniew Wilczyński, Anna Bąk, Dariusz Dziubacki i Elżbieta Śledź pod opieką naukową dr inż. Kamili Wawrzyniak-Guz z Katedry Geofizyki, WGGiOŚ, zostali uhonorowani wielkim pucharem oraz nagrodą równą 5000 $ ufundowaną przez organizację SEG. Kwota jest przeznaczona na koszty uczestnictwa studentów w przyszłorocznej konferencji w USA. Nagrodę odebrali Zbigniew Wilczyński (na zdjęciu) i Anna Bąk.

Działalność AGH UST Geophysical Society była wyróżniana od początku trwania konkursu na najlepszy zespół studentów. W latach 2012 i 2015 studenci AGH zdobyli I miejsce, w pozostałych latach zawsze byli w pierwszej trójce najlepszych kół.

Gratulujemy sukcesu!