05.11.2015

„Surowce mineralne w kosmosie” – dyskusja studencka

9 listopada 2015 r. o godz. 10.00 w Auli AGH (budynek A-0, al. Mickiewicza 30) odbędzie się dyskusja studencka na temat występowania i możliwości pozyskiwania surowców mineralnych w przestrzeni pozaziemskiej.

Dyskusja będzie prowadzona przez przedstawicieli Studenckiego Koła Naukowego Geologów. Studenci porozmawiają o problematyce astronomii planetarnej, kosmomineralogii oraz technicznych i ekonomicznych możliwości eksploatacji.

W wydarzeniu weźmie udział zespół AGH Space Systems, uhonorowany I miejscem w konkursie „CanSat Competition”. W dyskusji uczestniczyć będą także członkowie Koła Naukowego Geofizyków „Geofon” oraz studenci z Koła Naukowego Automatyków „Integra” (Sekcja Inżynierii Kosmicznej), którzy pracują nad konstrukcją modelu łazika marsjańskiego, spełniającego wymagania konkursu „University Rover Challenge”.

Spotkanie zainauguruje wykład prof. Andrzeja Maneckiego – Profesora Honorowego AGH, autora książki „Meteorytyka z elementami planetologii”, członka honorowego Polskiego Towarzystwa Meteorytowego, reprezentanta Polski w latach 1966-1987 w Komisji Mineralogicznej (Międzynarodowa Agencja Mineralogiczna).