01.03.2019

Pokaz filmu „Peru-Dolina Wulkanów”


Pokaz filmu „Peru-Dolina Wulkanów”: 7 marca, godz. 18:00, sala 133, budynek A-0, AGH.

Polska Wyprawa Naukowa do Peru (PWNP) prowadzi interdyscyplinarne badania naukowe w Kanionie Colca i Dolinie Wulkanów.  Kierownikiem projektu jest prof. Andrzej Paulo (AGH).

Kanion Colca dzięki odkryciu przez studentów z klubu Bystrze (przy AGH) w 1981 roku stał się drugim, po Machu Picchu, najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem w Peru. Bogate dziedzictwo kulturalne i niezwykłe krajobrazy ściągają stale rosnące rzesze turystów. Turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki regionu.

Podczas wyprawy w 2017 roku pracownikom i studentom naszego Wydziału towarzyszyła ekipa Discovery Channel Polska. Efektem ich pracy był odcinek Peru –Dolina Wulkanów należący do serii Misja Eksplorer.  Jest to seria o najbardziej egzotycznych miejscach na Ziemi gdzie polscy naukowcy prowadzą badania naukowe. Filmowcy zanim trafili do Peru pracowali z naukowcami z PAN na Spitsbergenie. Czy udało im się pokazać geologiczne rzemiosło w wysokogórskich warunkach Andów? Przekonajcie się sami, zapraszamy.