21.07.2015

Rekrutacja na studia doktoranckie w roku akad. 2015/2016

ZASADY REKRUTACJI NA STUDIA DOKTORANCKIE W ROKU AKADEMICKIM 2015/2016:

Aby wziąć udział w rekrutacji na studia doktoranckie, oprócz złożenia dokumentów w dziekanacie należy się zarejestrować w systemie elektronicznym pod adresem https://rekrutacja.doktoranci.agh.edu.pl/.

Doktoranci pierwszego roku składają wniosek o przyznanie stypendium doktoranckiego wraz z dokumentami o przyjęcie na studia (wnioski w załączniku).

• limit przyjęć na studia doktoranckie - 30 osób
  • termin składania dokumentów w Dziekanacie (A-0, pok.20) do dnia 11 września 2015 r.

Egzamin wstępny przewidziany jest w dniach: 17-18 września 2015 r.

Wymagane dokumenty:

• karta kwalifikacyjna,
  • kwestionariusz osobowy,
  • życiorys,
  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • zaświadczenie o średniej ocen ze studiów (tylko osoby z innych wydziałów lub uczelni),
  • indeks (lub suplement) ukończonych studiów magisterskich oraz inżynierskich,
  • dokumenty potwierdzające działalność w ruchu naukowym (publikacja w czasopiśmie naukowym, czynny udział w konferencji naukowej (poster/abstrakt), tytuł Laureata Sesji Kół Studenckich, działalność w kole naukowym, czynny udział w studenkiej sesji naukowej)
  • pisemną rekomendację samodzielnego pracownika nauki Wydziału, a w przypadku wyrażenia pisemnej zgody przez Dziekana - samodzielnego pracownika nauki spoza Wydziału,
  • pisemną deklarację kierownika katedry o możliwości przyjęcia doktoranta do katedry,
  • cztery podpisane zdjęcia legitymacyjne,
  • oryginał orzeczenia lekarskiego o stanie zdrowia z medycyny pracy (skierowanie na badania do odbioru w pok. 20, A-0, wykaz przychodni http://www.bhp.agh.edu.pl/studenci/wykaz-przychodni/),

Pisemna rekomendacja wystawiana kandydatowi przez samodzielnego pracownika nauki wydziału powinna zawierać:

• uzasadnienie celowości przyjęcia doktoranta,
  • deklarację zapewnienia doktorantowi opieki naukowej,
  • zapewnienie warunków pracy naukowej i badań,
  • sformułowanie tematyki badawczej,
  • źródło i zasady finansowania pracy badawczej doktoranta,
  • zapewnienie minimalnego wymiaru zajęć dydaktycznych,

Zakres egzaminu wstępnego:
Egzamin wstępny ma formę rozmowy kwalifikacyjnej i jest prowadzony przez wydziałową doktorancką komisję rekrutacyjną. Do egzaminu mogą przystąpić osoby, które:

• złożyły w terminie wymagane dokumenty,
  • legitymują się znajomością języka angielskiego na poziomie zaawansowanym (poziom B2)
  • uzyskały średnią ocen ze studiów co najmniej 4.0

Zakres tematyczny egzaminów: (dwie grupy tematyczne):

• zagadnienia z geologii oraz autoreferat dotyczący dorobku naukowego kandydata
  • zagadnienia z geofizyki oraz autoreferat dotyczący dorobku naukowego kandydata

W celu ustalenia listy rankingowej kandydatów na studia doktoranckie na WGGiOŚ będą brane pod uwagę:

• ocena rozmowy kwalifikacyjnej jako średnia arytmetyczna z poszczególnych elementów rozmowy kwalifikacyjnej
  • średnia ważona ocen ze studiów II stopnia lub średnia ważona ocen ze studiów jednolitych
  • ocena z języka angielskiego zdanego na poziomie przynajmniej B2 (kandydaci, którzy nie mają zdanego egzaminu z języka angielskiego muszą przystąpić do egzaminu w Studium Języków Obcych AGH przed egzaminem wstępnym na studia doktoranckie, termin egzaminu zostanie podany przez pracownika dziekanatu)
  • ocena działalności w ruchu naukowym (publikacja w czasopiśmie naukowym, czynny udział w konferencji naukowej (poster/abstrakt), tytuł Laureata Sesji Kół Studenckich, działalność w kole naukowym, czynny udział w studenckiej sesji naukowej)

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone w terminie do 25 września 2015 r. Od decyzji wydziałowej doktoranckiej komisji rekrutacyjnej przysługuje odwołanie do Rektora w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji. Podstawą odwołania może być jedynie wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji. Decyzja Rektora jest ostateczna.