31.03.2016

OZE Day - Dzień Odnawialnych Źródeł Energii

Studenckie Koło Naukowe „Grzała”, działające na Wydziale Geologii Geofizyki i Ochrony Środowiska na Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, zaprasza na szóstą edycję festiwalu naukowego „OZE Day – Dzień Odnawialnych Źródeł Energii”, który odbędzie się w dniach 6–8 kwietnia br. w gmachu głównym AGH (bud. A-0, al. Mickiewicza 30).

Tematami przewodnimi tegorocznej edycji są zagadnienia związane z ekonomią
i finansami w OZE,  OZE w transporcie oraz  „czystym” transportem a niską emisją. Projekt umożliwia zainteresowanym poznanie sposobów wykorzystania „zielonej” energii, a także popularyzuje zasady zrównoważonego rozwoju.

W Gmachu Głównym AGH na wszystkich zainteresowanych na stanowiskach edukacyjnych czekać będą członkowie KN OZE „Grzała” chętni do wprowadzenia każdego w omawianą problematykę. Co więcej, na terenie kampusu AGH prezentować się będą wiodący producenci pojazdów napędzanych energią elektryczną, a także fachowcy z dziedziny „czystego” transportu. Wydarzenie obejmuje również konferencję branżową, odbywającą się w Auli Głównej AGH (zlokalizowanej na pierwszym piętrze budynku A-0) oraz liczne warsztaty. Zajęcia prowadzone będą m.in. w tematyce pomp ciepła, fotowoltaiki, biomasy oraz umożliwią zapoznanie się z obsługą programów takich jak AutoCAD oraz Audytor OZC. Rejestracja na prelekcję „Mikroinstalacje w sieci dystrybucyjnej - przyłączenie i współpraca” została przedłużona do 3 kwietnia do godziny 21:00 (rejestracji można dokonać na stronie wydarzenia w zakładce „Warsztaty”).

W programie przewidziano:

• konferencję naukową prowadzoną przez pracowników naukowych AGH, przedstawicieli zaproszonych firm, instytucji oraz studentów;
  • warsztaty tematyczne;
  • stoiska informacyjne zaproszonych przedstawicieli instytucji z branży OZE;
  • ekspozycję mobilną, czyli prezentację niskoemisyjnych środków transportu;
  • stoiska Koła Naukowego OZE „Grzała”, gdzie będzie można poznać podstawowe zagadnienia związane z energetyką odnawialną.

Na zainteresowanych czekają konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Po więcej informacji organizatorzy zapraszają na stronę internetową wydarzenia www.oze-day.agh.edu.pl oraz na profil facebookowy www.facebook.com/OzeDay.

Czym jeszcze zaskoczymy Was w tym roku? Oczekujcie z niecierpliwością!

Do zobaczenia w A0!