23.11.2022

Tytuł TRENDERA Energetycznego w roku 2022 dla pracownika WGGiOŚ - mgr inż. Jarosława Kotyzy


W historii nowoczesnej jeszcze nigdy tak wiele nie zależało od energii. Czasy, w których żyjemy pokazały, jak bardzo ważne jest jak najszybsze odejście od stosowania paliw kopalnych. Aby to pomyślnie i szybko zrealizować potrzebni są specjaliści. A żeby tacy pojawiali się na rynku, potrzebna jest edukacja. Dlatego tytuł TRENDERA 2022 został przyznany Jarosławowi Kotyzie - kierownikowi Centrum "Miękinia" WGGiOŚ AGH, innowatorowi, wizjonerowi z pasją do nauki, studentów i nowych technologii.

TRENDER to tytuł przyznawany osobom, które posiadają realny wpływ na zmiany w energetyce i budownictwie, które kreują lepszą rzeczywistość i nie są im obojętne problemy współczesnego świata. Jednym z pierwszych laureatów był prof. dr hab. inż. Wojciech Górecki.

To już piąta edycja Kongresu Trendów Energetycznych organizowanego przez Redakcję czasopisma GLOBENERGIA. Podczas Gali V Kongresu Trendy Energetyczne i I Kongresu Trendy Budowlane zostały wyróżnione kolejne ważne dla tych obu branż osobowości, poza Jarosławem Kotyzą, byli to także Joanna Maćkowiak-Pandera - ekspertka Think-Tanku Forum Energii oraz w kategorii Trendera Budowlanego dr hab. inż. Michał Piasecki z Instytutu Techniki Budowlanej.