Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Sukces naszego Wydziału w rankingu SCIMAGO

Sukces naszego Wydziału w rankingu SCIMAGO

W ogłoszonym ostatnio prestiżowym rankingu SCIMAGO — opartym głównie na bazie SCOPUS — geologia uprawiana na naszym Wydziale znalazła się na 340 miejscu na 875 sklasyfikowanych instytucji na świecie. To pozornie odległe miejsce jest jednak sporym sukcesem Wydziału, gdyż w grupie uniwersytetów z tzw. Eastern Europe znaleźliśmy się na 5 miejscu, zaraz po 3 uniwersytetach rosyjskich i chorwackim University of Zagreb.

W rankingu światowym dominują uniwersytety chińskie. Pierwszym nie-chińskim uniwersytetem w rankingu jest University of Texas w Austin na 7 miejscu. Stanford University jest na 10 miejscu, Sorbonna na 12, MIT na 20, Oxford na 28, Harvard na 35 a Yale na 58. W pokonanym polu oprócz wszystkich polskich szkół wyższych zostawiliśmy bardzo dobre uniwersytety, m. in. holenderskie Vrije Universiteit Amsterdam i University of Amsterdam, amerykańskie Colorado State University, University of Alabama, włoskie Universita degli Studi di Padova, Universita degli Studi di Perugia, japoński Nagoya University, niemieckie Ludwig-Maximilians Universitat Munchen, Friedrich-Alexander-Universitat Erlangen-Nurnberg, szwajcarski Universitat Basel, czy też austriacki Montanuniversitat Leoben.

Do znakomitej oceny naszej dydaktyki w zakresie geologii (pierwsze miejsce w rankingu Perspektyw za 2022 rok) dołączyła wysoka ocena poziomu naukowego naszego Wydziału.

Panu Profesorowi Jarosławowi Majce dziękujemy za nadesłanie oficjalnej listy rankingu SCIMAGO.

Link do rankingu
 

Stopka