Działalność naukowo-badawcza Wydziału koncentruje się m.in. na opracowaniu najnowszych technik i technologii w zakresie:
Katedra Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej, paw. A-0, niski parter, pok. 017
Certyfikat i zakres akredytacji PCA nr AB 1050
Więcej informacji: labkhgi.agh.edu.pl
W laboratorium działają 4 pracownie:
1. Pracownia spektrometrii mas i analizy specjacyjnej
2. Pracownia optycznej spektrometrii emisyjnej
3. Pracownia optycznej spektrometrii emisyjnej, chromatografii jonowej i przygotowania próbek stałych do analizy
4. Pracownia analiz klasycznych i przygotowania próbek do badań
Aparatura znajdująca się na wyposażeniu Pracowni optycznej spektrometrii emisyjnej, chromatografii jonowej i przygotowania próbek stałych do analizy została zakupiona z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 w ramach projektu „Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii „Miękinia”.
prof. dr hab. Ewa Kmiecik
dr Katarzyna Wątor
tel. +48.12.617.24.28, +48 885.998.006, e-mail: lab_khgi(at)agh.edu.pl
Katedra Mineralogii, Petrografii i Geochemii, paw. A-0, III p. pok. 343
Laboratorium posiada standardowe wyposażenie umożliwiające wykonywanie analiz chemicznych jakościowych i ilościowych. Możliwości analityczne mogą być wspomagane przez spektrofotometry: UV/VIS i absorpcji atomowej.
Możliwość i umiejętności wykonywania na zlecenie analiz ilościowych wód, ścieków, gleb, gruntów, minerałów i skał, roślin oraz różnych badań normatywnych. Ilościowe analizy pełne, wskaźnikowe i pierwiastków śladowych.
dr inż. Agnieszka Klimek
tel. +48.12.617.52.23, e-mail: aklimek(at)agh.edu.pl
Katedra Ochrony Środowiska, paw. A-0, III p. pok. 345
Laboratorium wyposażone jest w urządzenia służące do przygotowania próbek wody, gleby, osadów, pyłów, oraz próbek organicznych do kolejnych etapów analitycznych. W laboratorium prowadzone jest: rozdrabnianie, frakcjonowanie próbek, a także pomiary ilościowe. Próbki poddawane są również ekstrakcji , mineralizacji i specjacji BCR 4-stopniowej w celu oznaczenia mobilności pierwiastków. W przygotowanych próbkach wykonywane są oznaczenia metali ciężkich, tj. Cu, Zn, Pb, Mn, Ni, Cd, Fe metodą Absorpcyjnej Spektroskopii Atomowej. Prowadzone są również podstawowe oznaczenia wskaźników geochemicznych, tj. pH i Eh gleby (wodoszczelny pH-metr–konduktometr–solomierz), biochemiczne zapotrzebowanie tlenu (BZTn), oznaczenie zawartości węglanów metodą objętościową.
Możliwości zastosowania ww. badań do rozwiązania przykładowych problemów naukowych.
mgr inż. Jadwiga Cyrana
tel. +48.12.617.25.71, e-mail: jcyrana(at)agh.edu.pl
Katedra Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej, paw. A-0, niski parter, pok. 05
Oznaczanie parametrów fizyko-mechanicznych gruntów (naturalnych i antropogenicznych), skał i kruszyw naturalnych, sztucznych i z recyklingu. Badania prowadzone są zgodnie z Polskimi Normami. Istnieje również możliwość wykonywania oznaczeń na podstawie Norm Brytyjskich, Amerykańskich, Niemieckich lub specjalnych procedur badawczych określonych przez Zleceniodawcę.
Zespół specjalistów z zakresu geologii inżynierskiej, geotechniki, geomechaniki i petrografii wykonuje:
Więcej informacji na stronie: home.agh.edu.pl/~labgg
dr hab. Marek Rembiś
tel. +48.12.617.23.86, e-mail: labgg(at)agh.edu.pl
Katedra Mineralogii, Petrografii i Geochemii, paw. A-0, III p., pok. 341
Laboratorium pracuje zgodnie z wymogami systemu zapewnienia jakości GMP. Korzysta wyłącznie z atestowanych odczynników i mianowanych roztworów w terminie ważności oraz firmowych zgodnych z wymogami norm DIN i USA metod analitycznych opartych na atestowanych zestawach odczynników (np. Merck Spectroquant). Te ostatnie wykonywane są przy pomocy spektrofotometru Merck Nova 60 z mikroprocesorowo sterowanym reaktorem termicznym. Pomiary masy wykonywane są na legalizowanej przez Urząd Miar wadze analitycznej Sartorius, a pomiary elektrochemiczne i mętności w oparciu o wzorce pochodzące z w/w instytucji. Z Laboratorium współpracuje również pod systemem zapewnienia jakości spektrofotometr absorpcji atomowej (sala 030a) wyposażony w system generacji wodorków umożliwiający bezpośrednie oznaczanie mikroilości As i Hg odpowiednio od 0,5 i 0,1 mikrogramów/dm3 oraz w trybie normalnym ok. 30 innych pierwiastków.
Laboratorium specjalizuje się w wykonywaniu analiz ilościowych wód, ścieków, gleb, gruntów, minerałów i skał, roślin oraz różnych badań normatywnych. Dotyczy to w szczególności kompleksowych badań odpadów, badań agresywności wód i gruntów, zawartości węgla organicznego i nieorganicznego oraz identyfikacji wszelkich nieorganicznych związków niebezpiecznych dla środowiska przyrodniczego. Wykonywane są ilościowe analizy pełne, wskaźnikowe i pierwiastków śladowych. Na rzecz firm farmaceutycznych mogą być wykonywane badania w zakresie akceptowanym przez GIF –, zarówno zgodne z wymogami farmakopei jak i kontrolne oznaczenia rtęci w surowicach i szczepionkach produkowanych przez BIOMED S.A.
Laboratorium posiada zezwolenie na wytwarzanie leków nadane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego nr: GIF-IW-4001/69/06/4001/26/04, co oznacza uprawnienie do monitoringu składu surowic i szczepionek na rzecz BIOMED S.A. w oparciu o własną metodykę.
dr inż. Agnieszka Klimek
tel. +48.12.617.52.23, e-mail: aklimek(at)agh.edu.pl
Katedra Ochrony Środowiska, paw. A-0, III p. pok. 329
Przedmiot analiz i badań: gleba, osad ściekowy, osad czynny, woda.
Zakres i rodzaj analiz i badań: podstawowe badania mikrobiologiczne, biologiczne, biochemiczne, biotechnologiczne.
W zakresie ww. badań.
dr inż. Anna Kostka, dr inż. Magdalena Strzebońska
tel. +48.12.617.39.44, 51.62, e-mail: kostka(at)agh.edu.pl, mstrzebo(at)agh.edu.pl
Katedra Surowców Energetycznych, paw. A-0, III p. pok. 307A, 307F
Stacjonarne laboratorium geochemii powierzchniowej
Laboratorium wyposażone jest w 4 chromatografy gazowe (Fisons Inst., Carlo Erba Inst., oraz Agilent Technologies 7820A i 7890B GC System). Chromatografy sprzężone z komputerami, przeznaczone są do rozdziałów mieszanin gazowych i wykonywania w nich oznaczeń następujących składników: nasycone węglowodory szeregu metanowego (metan, etan, propan, butany, pentany), gazowe węglowodory nienasycone (etylen, propylen, 1-buten) oraz hel, azot, tlen, wodór, dwutlenek węgla. Oznaczenia węglowodorów wykonywane są w przedziale od 0,01 ppm do 100% obj. Oznaczenia pozostałych składników w przedziale od 20 ppm do 100% obj. Oszacowany błąd pomiarowy wynosi ±2% wielkości mierzonej.
W skład laboratorium wchodzą również przyrządy wykorzystywane do badania pośrednich wskaźników geochemicznych, tj. wartość pH i Eh gleby (wodoszczelny pH-metr–konduktometr - solomierz), zawartość kalcytu (aparat Sheiblera), suma LZO w powietrzu atmosferycznym (MicroFID). Ponadto laboratorium wyposażone jest w nowoczesne dygestoria firmy Koettermann, destylarki GFL 2001/4, kriostat oraz szafę chłodniczą. W odrębnej części laboratorium znajdują się cztery stanowiska wyposażone w aparaty Soxhleta do ekstrakcji bituminów z próbek skalnych.
Terenowe laboratorium geochemii powierzchniowej
Działalność terenowego laboratorium geochemii powierzchniowej polega na poborze próbek gazu podglebowego, powietrza atmosferycznego oraz próbek gruntu. Próbki gazu podglebowego pobierane są za pomocą opatentowanego zestawu do poboru próbek gazowych z warstw przypowierzchniowych (patent nr PL 184080, wzór użytkowy: nr PL 58584). Próbki gleby i profile glebowe pobierane są przy pomocy laski Egnera.
Oprócz pobierania próbek, celem terenowego laboratorium geochemii powierzchniowej jest pomiar strumienia emisji gazów glebowych emitowanych z przypowierzchniowych warstw gruntu do atmosfery. Laboratorium stosuje metodykę badawczą emisji gazów zarówno ex-situ oraz in-situ. Do pomiaru strumienia emisji gazów glebowych ex-situ służy Opatentowany sposób pomiaru strumienia gazów złożowych emitowanych z przypowierzchniowych warstw gruntu do powietrza atmosferycznego (patent nr PL 206259 B1). Natomiast pomiary emisji CH4 i CO2 bezpośrednio w terenie wykonywane są za pomocą Fluksometru – miernika strumienia emisji gazów glebowych firmy West Systems. Wyposażony jest on w dwa detektory pracujące w oparciu o metody spektroskopii absorpcyjnej: detektor metanu WS-CH4-TLD (zakres od 0,1 ppm do 10% obj.) – technika TDLAS oraz detektor dwutlenku węgla LI820 (NDIR) (zakres od 0 do 20 000 ppm). Ponadto, laboratorium ma możliwość badania wskaźników geochemicznych in-situ za pomocą przenośnego chromatografu gazowego firmy HNU. Jest on wyposażony w detektory FID i UV oraz detektor TCD firmy Valco. Za jego pomocą możliwe jest oznaczanie węglowodorów nasyconych i nienasyconych (C1-C5) oraz CO2, CO, He, H2 w zakresie od 0,01 ppm - 100% obj.
Terenowe laboratorium geochemii powierzchniowej wyposażone jest również w dodatkowe urządzenia wspomagające opisane metody badawcze: wiertnica STHIL BT 121, przenośny generator prądotwórczy HONDA EU10i, wykrywacz nieszczelności gazu oraz lokalizator wykrywania przewodów podziemnych UL 08.
Badania prowadzone są w dwóch aspektach:
dr hab. inż. Henryk Sechman, prof. AGH
tel. +48.12.617.23.60, +48.12.617.38.89, e-mail: sechman(at)agh.edu.pl
dr inż. Anna Twaróg
tel. +48.12.617.38.11, e-mail: twarog(at)agh.edu.pl
Katedra Geologii Ogólnej i Geoturystyki, paw. A-0, II p. pok. 208c, 206c, 206e
Analiza dendrochronologiczna drewna współczesnego, sufosylnego i fosylnego, w tym pomiary sekwencji przyrostów rocznych z wyszczególnieniem drewna wczesnego i późnego; Datowania bezwzględne drewna dębowego z obszaru środkowej Europy (ostatnie 4000 lat) oraz gatunków iglastych: sosny, jodły świerka (ostatnie tysiąclecie).
Analizy denrochronologiczne, dendroekologiczne i dendroklimatyczne drewna współczesnego, subfosylnego i fosylnego. Datowania bezwzględne drewna dębowego i podstawowych gatunków iglastych z obszaru Polski i terenów sąsiednich.
Prof. dr hab. inż. Marek Krąpiec
tel. +48.12.617.24.09, e-mail: mkrapiec(at)agh.edu.pl
Katedra Mineralogii, Petrografii i Geochemii, paw. A-0, wysoki parter, pok. 28
Laboratorium przystosowane jest do wstępnych badań gemmologicznych (identyfikacja kamieni szlachetnych i ozdobnych stosowanych w jubilerstwie) w oparciu o ich cechy optyczne, wartość gęstości, typ inkluzji stałych i fluidalnych, luminescencję oraz zdolności przewodnictwa cieplnego.
W zakresie ww. badań
dr hab. inż. Magdalena Dumańska-Słowik, prof. AGH
tel. +48.12.617.23.80, e-mail: dumanska(at)agh.edu.pl
Katedra Mineralogii, Petrografii i Geochemii, paw. A-0, niski parter, pok. 027
Badania mikrobiologiczne, biologiczne, biochemiczne, biotechnologiczne. Badania nad rolą mikroorganizmów w kształtowaniu procesów geochemicznych, biomineralizacją, biotransformacją faz mineralnych, toksycznością związków mineralnych względem mikroorganizmów, biodegradacją materii organicznej. Zagadnienia związane z adsorpcją mikroorganizmów na powierzchni materiałów mineralnych i związane z tym możliwości tworzenia się biofilmów.
W zakresie ww. badań
dr inż. Justyna Topolska
tel. +48.12.617.43.45, e-mail: topolska(at)agh.edu.pl
Katedra Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej, paw. A-0, niski parter, pok. 035
Laboratorium Hydrodynamiczne ma charakter eksperymentalnego. Zespół specjalistów z zakresu hydrogeologii stosowanej i geochemii wykonuje badania o charakterze stacjonarnym i terenowym.
1. Stacjonarne badania Laboratorium Hydrodynamicznego:
2. Terenowe badania Laboratorium Hydrodynamicznego:
Badania wykraczające poza zakres analiz Laboratorium Hydrodynamicznego wykonywane są w pozostałych laboratoriach Katedry: Laboratorium Hydrogeochemicznym oraz Laboratorium Badań Geotechnicznych i Geomechanicznych.
W zakresie ww. badań.
Laboratorium Hydrodynamiczne jest wyposażone w 6 głównych stanowisk badawczych, w skład których wchodzą:
1. Stanowisko badania przepuszczalności skał:
2. Stanowisko badania odsączalności:
3. Stanowisko badania współczynnika filtracji:
4. Stanowisko badania parametrów migracji:
5. Przygotowanie próbki do badań:
6. Badania terenowe i pobór próbek:
dr inż. Dorota Pierri
tel. +48.12.617.29.43, +48 600.19.50.70, e-mail: woda@agh.edu.pl
Katedra Mineralogii, Petrografii i Geochemii, paw. A-0, parter, pok. 28
W zakresie ww. badań.
mgr inż. Mateusz Sęk
tel. +48.12.617.47.06, e-mail: msek(at)agh.edu.pl
Katedra Geologii Złożowej i Górniczej, paw. A-0, wysoki parter, pok. 7d
Nowoczesny mikroskop wraz ze stolikiem grzewczo-mrożącym firmy LINKAM znajduje zastosowanie przede wszystkim w badaniach inkluzji fluidalnych (FI) w minerałach oraz materiałach półprzezroczystych i przezroczystych. Umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym oraz rejestrację zmian zachodzących w skali mikro w obrębie badanej próbki skalnej (lub mineralnej), podczas jej podgrzewania i schładzania (zamrażania). Zakres temperaturowy stolika wynosi od -196°C do 600°C. Zarówno podgrzewanie, jak i chłodzenie próbki, mogą odbywać się w tempie od 0,1°C/min do 150°C/min. Możliwe jest wygrzewanie próbki lub jej zamrożenie na określony czas w założonej temperaturze. Zmiany temperatury podczas wykonywania badań rejestrowane są dzięki dedykowanemu oprogramowaniu LINK.
Zakres wykonywanych analiz obejmuje:
W skład zestawu wchodzą następujące elementy:
prof. dr hab. inż. Adam Piestrzyński
tel. +48.12.617.24.33, e-mail: piestrz(at)agh.edu.pl
mgr inż. Magdalena Ożóg
tel. +48.12.617.46.02, e-mail: ozogm(at)agh.edu.pl
Katedra Mineralogii, Petrografii i Geochemii, paw. A-0, wysoki parter, pok. 26, 27
W zakresie ww. metod.
Analizy składu fazowego i chemicznego wykonywane są w Wydziałowym Laboratorium Analiz Fazowych, Strukturalnych, Teksturalnych i Geochemicznych.
prof. dr hab. inż. Maciej Manecki
tel. +48.12.617.23.74, e-mail: gpmmanec(at)cyf-kr.edu.pl
Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGIOŚ AGH w Miękini
Więcej informacji na stronie: miekinia.agh.edu.pl
W Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii „Miękinia” prowadzone są również zajęcia dydaktyczne i praktyczne wykorzystując następujące instalacje dydaktyczne: grzewczą, stanowiska pomp ciepła typu powietrze-woda, stanowiska badania oraz montażu ogniw fotowoltaicznych, turbinę wiatrową ze stacją pomiarową, stanowisko montażu kolektorów słonecznych, system archiwizacji danych z instalacji grzewczych, system zarządzania budynkiem BMS, stanowisko układów hybrydowych słoneczno–wiatrowych, stanowisko dydaktyczne z ogniwami paliwowymi. Ponadto Centrum dysponuje mobilną ekspozycją urządzeń i technologii OZE–BUS OZE oraz Mobilne Laboratorium POLoNEs – Przyczyny - Ograniczenie - Likwidacja Niskiej Emisji.
dr inż. Wojciech Luboń
tel. +48.12.617.40.57, e-mail: lubon(at)agh.edu.pl
Katedra Geologii Złożowej i Górniczej, paw. A-0, niski parter, pok. 08, 09
Mikroanalizator rentgenowski JEOL SuperProbe 8230 umożliwia wykonanie punktowej analizy chemicznej in situ minerałów i nieorganicznych substancji syntetycznych. Próbki analizowane są w mikroobszarze wynoszącym od 1 do kilkunastu µm. Urządzenie umożliwia oznaczenie ilościowe oraz jakościowe pierwiastków głównych i śladowych od 4 Be do 92 U, za wyłączeniem gazów szlachetnych. Oprócz analiz punktowych urządzenie umożliwia również wykonanie map rozkładu pierwiastków głównych i śladowych przy pomocy technik EDS oraz WDS wspomaganych techniką katodoluminescencji.
Typy analizowanych próbek:
Analizy chemiczne w mikroobszarze.
prof. dr hab. inż. Adam Piestrzyński
tel. +48.12.617.24.33, e-mail: piestrz(at)agh.edu.pl
dr inż. Gabriela Kozub-Budzyń
tel. +48 12 617.46.02, -38.45, e-mail: lato(at)agh.edu.pl
dr inż. Adam Włodek
tel. +48.12.617.21.46, -38.45, e-mail: wlodek(at)agh.edu.pl
Katedra Surowców Energetycznych, paw. A-0, III p., pok. 337
Badania skał: petrofizyka, geologia naftowa, geotermia, hydrogeologia.
Badania materiałów proszkowych: inżynieria mineralna, inżynieria materiałowa.
Więcej informacji: http://kse.agh.edu.pl/laboratorium-porozymetryczne/
dr inż. Grzegorz Machowski
tel. +48.12.617.24.30, e-mail: machog(at)agh.edu.pl
Katedra Geologii Ogólnej i Geoturystyki, paw. A-0, III p., pok. 302
W laboratorium wykonywane są prace w zakresie przygotowania materiału badawczego do analiz taksonomicznych, stratygraficznych i paleośrodowiskowych. Prowadzona jest preparatyka mikroskamieniałości, w szczególności otwornic, małżoraczków, okrzemek, radiolarii, dinocyst wapiennych oraz igieł gąbek, w zakresie:
W zakresie ww. badań.
—
dr hab. Anna Waśkowska, prof. AGH
tel. +48.12.617.36.10, e-mail: waskowsk(at)agh.edu.pl
Katedra Geologii Ogólnej i Geoturystyki, paw. A-0, piwnice, L-18
Pomiary i analiza przepływów wielofazowych ciecz-cząstki ciała stałego oraz ciecz-gaz. W kanale otwartym jest odtwarzany przepływ prądów zawiesinowych oraz struktur sedymentacyjnych. Z kolei w poziomym kanale zamkniętym jest wykonywana symulacja przepływu ropa naftowa-gaz ziemny lub systemów chłodzących w elektrowniach cieplnych, itp.
dr inż. Wojciech Mastej
tel. +48.12.617.47.65, e-mail: wmastej(at)agh.edu.pl
dr hab. inż. Marcin Zych, prof. AGH (Katedra Geofizyki)
tel. +48.12.617.24.23, e-mail: zych(at)agh.edu.pl
Katedra Mineralogii, Petrografii i Geochemii, paw. A-0, III p., pok. 301b
Własności materiałów otrzymywanych w Laboratorium Sorbentów Mineralnych badane są przy użyciu aparatury znajdującej się na wyposażeniu pozostałych laboratoriów Katedry Mineralogii, Petrografii i Geochemii oraz Wydziałowego Laboratorium Badań Fazowych, Strukturalnych, Teksturalnych i Geochemicznych WGGiOŚ.
prof. dr hab. inż. Tomasz Bajda
tel. +48.12.617.52.32, e-mail: bajda(at)agh.edu.pl
prof. dr hab. inż. Jakub Matusik
tel. +48.12.617.52.33, e-mail: jmatusik(at)agh.edu.pl
Strona internetowa grupy badawczej www.mba.agh.edu.pl
Katedra Surowców Energetycznych, paw. A-0, III p., pok. 305, 306
Badania Laboratorium koncentrują się na aspektach teoretycznych i aplikacyjnych dotyczących wykorzystania zjawiska Magnetycznego Rezonansu Jądrowego (MRJ) i metod komplementarnych, w geofizyce i geologii, biomedycynie, chemii i inżynierii materiałowej do badania systemów porowatych. W szczególności dotyczy to obrazowania dyfuzji cząsteczek wody w obecności heterogenicznych gradientów pola magnetycznego z wykorzystaniem technik takich jak DWI, DTI, BSD-DTI, jak również badania populacji protonów (1H) w różnych układach porowatych w wysokich i niskich polach magnetycznych z zastosowaniem technik relaksometrii spinowo-sieciowej, T1 i spinowo-spinowej, T2.
Prowadzimy szeroką gamę badań dotyczących struktury porowej skał i innych materiałów porowatych spotykanych w biologii, medycynie i inżynierii materiałowej. Specjalizujemy się w badaniach MRJ w niskim polu magnetycznym, a także w bardzo wysokim gradiencie pola magnetycznego. Prowadzimy również aktywną współpracę z laboratoriami wyposażonymi w skanery kliniczne oraz przedkliniczne działające w wysokim i bardzo wysokim polu magnetycznym. Zajmujemy się także analizą i integracją wyników otrzymanych z badań MRJ z danymi pochodzącymi z wykorzystania innych metod fizycznych, takich jak mikrotomografia CT, porozymetria rtęciowa, etc.
dr hab. Artur T. Krzyżak
tel. +48.12.617.52.91, e-mail: akrzyzakn(at)agh.edu.pl
mgr inż. Weronika Mazur
tel. +48.12.617.40.66, e-mail: weronika.mazur(at)fis.agh.edu.pl
Strona internetowa: www.nmrlab.agh.edu.pl
Katedra Geologii Złożowej i Górniczej, paw. A-0, niski parter, pok. 06d
Analizy petrograficzne w świetle odbitym i przechodzącym (oznaczenie składu mineralogicznego preparatów oraz ilościowych zawartości poszczególnych składników metodą planimetrowania)
Oznaczanie mineralogiczne składu preparatów, np.: skał, odpadów, koncentratów i półproduktów. Oznaczanie zawartości poszczególnych składników mineralnych w preparatach wykonanych ze skał oraz materiału sypkiego o średnicy ziarna nie mniejszej niż 50 µm.
prof. dr hab. inż. Adam Piestrzyński
tel. +48.12.617.24.33, e-mail: piestrz(at)agh.edu.pl
prof. dr hab. inż. Tomasz Bajda
tel. +48.12.617.52.32, e-mail: bajda(at)agh.edu.pl
Więcej informacji: http://wydzlab.agh.edu.pl/
Katedra Analiz Środowiskowych, Kartografii i Geologii Gospodarczej, paw. D-8, ul. Reymonta 23
W zakresie ww. badań.
Dodatkowe informacje:
dr Elżbieta Bilkiewicz
tel. +48.12.617.27.59, 12.617.56.22, 12.617.56.23, e-mail: orgchem-lab(at)agh.edu.pl
Więcej informacji:
http://www.geofizyka.agh.edu.pl/laboratoria/
Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska współpracuje z wieloma partnerami krajowymi i zagranicznymi. Aktywność ta znajduje odzwierciedlenie w podpisanych umowach.